Jinx View Feedback About Champion
KMLSoft Network

Jinx

Jinx.png

Jinx

the Loose Cannon

RP: 975Riot Point IP: 7800Influence Points
Bottom
Select Champion of the Year 2013
  • Counters
  • Statistics
  • Legend
  • Mastery
  • Videos
  • Leveling Guide
  • Comments
  • Abilities
  • Tags
Health: 420 (+80 / Per Level) Health Regen: 5 (+0.5 / Per Level)
Mana: 170 (+45 / Per Level) Mana Regen: 5 (+1 / Per Level)
Energy: 0 Energy Regen: 0
Attack Damage: 50 (+3 / Per Level) Attack Speed: 0.625 (+1% / Per Level)
Magic Resist: 30 Movement Speed: 325
Armor: 13 (+3.5 / Per Level)  
Jinx, sağı solu belli olmayan, kafadan kontak bir suçlu; en nefret ettiği şeyse can sıkıntısı. Sonuçlarını bir an bile düşünmediği karışıklıklar çıkarmak için yaşıyor ve arkasında, korku ve panikten oluşan bir iz bırakıyor. Marifetlerinden en çok nasibini alan şehirse, Runeterra’nın en sıkıcı yeri olduğunu düşündüğü Piltover. Ölümcül oyuncaklarıyla en yanar-dönerli patlamaları, en gürültülü yıkımları yarattığı bu şehrin talihsiz yetkililerini sürekli gafil avlayıp şaşırtıyor. Adaletin elinden hep kıl payı kurtulmayı başaran Jinx’in en büyük eğlencesi; Piltover’ın en iyi polislerini, özellikle de Vi’ı parmağında oynatmak.

”İlerlemenin Şehri” olarak bilinen Piltover’da, uzun süredir huzur ve düzen hüküm sürmekteydi. Bu sükunet; o güne kadar benzeri görülmemiş bir suçlunun ortaya çıkmasıyla bozuldu. Kimliği bilinmeyen bu suçlu, tüm şehri tehlikeye atan bir dizi yıkıcı, kötücül “şaka” yaparak Piltover tarihinde görülen en büyük suç dalgasına imza attı.

Ne bir amacı, ne de mesajı olan bu suçlar şehri kasıp kavururken, kanun kaçağını görenler de olmaya başladı. Bu genç kadının nereli olduğu bilinmese de; bazıları silahlarınn Piltover işi olduğunu söylüyor, bazıları da giysilerini Zaun’un sokak modasına benzetiyordu. Ortaya her çıkışında birilerinin başına bela olduğu için, bu suçluya rastlama şanssızlığına uğrayanlar ona “kötü şans” anlamına gelen “Jinx” adını verdi.

Jinx iyice çığrından çıkmıştı. Piltover şerifi Caitlyn, olağan üstü hal ilan edip tüm şehrin katıldığı bir arama düzenledi. Jinx tam da kendisinden beklenecek şekilde, şehrin en güvenli binası olan hazine dairesinin cephesine, şehrin en azılı polis memuruna meydan okuduğunu ilan eden bir mesaj bıraktı. Binanın ön yüzünde Vi’ın bir karikatürünü çizip, yapacağı soygunun tarihini ve saatini yazarak Piltover Fedaisi’ne meydan okuduğunu duyurdu.

Bu baş belasını kodese tıkmaya kararlı olan Vi, Jinx’in verdiği saat gelene kadar hazine dairesinin önünde bekledi. Jinx, binaya yazdığı sözü tutup, her zamanki gibi hin hin sırıtan yüzünü gösterdi. Haydudu yakalamak için tek şansının bu olduğunu bilen Vi, onu binanın içine kovaladı. Vi, Jinx’i kaybetmemek için binanın duvarlarını birbiri ardından yıkarken, Jinx sürekli kıkırdayarak boş binanın içinde roket üstüne roket patlatıyordu. Vi suçluyu sonunda kasa dairesinde köşeye kıstırdı. Ama Jinx henüz işini bitirmemişti. Manyak gibi gülerek roketlerle yaylım ateşi açtı ve binayı tepelerine yıktı.

Hayli hırpalanan Vi, sonunda yıkıntıların altından çıkabildiğinde Jinx’in izini bile bulamadı. Bu da yetmezmiş gibi, harap olan kasadan bir gram bile altın çalınmamıştı. Jinx bunun yerine, Piltover şehir siluetinde açtığı kocaman boşluğa, en sevdiği memur için yazdığı bir ayrılık notu bırakmıştı. Şehir ışıklarıyla yazılmış olan bu not, kısaca ‘Beni asla yakalayamazsın’ diyordu. Vi bu mesajı okurken yeni can düşmanının kıkırdamaları yeniden duyuldu ve Piltover şehri, tarihinde ilk defa karanlığa gömüldü.

’’Bir saniye, dediklerine önem vermeyi deneyeyim… aaa, tüh, hiç kalmamış!’’
-- Jinx

Abilities

Level

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
P Get Excited! Passive
Q Switcheroo! 1 4 5 7 9
W Zap! 2 8 10 12 13
E Flame Chompers! 3 14 15 17 18
R Super Mega Death Rocket! 6 11 16
Jinx_Passive.png

Get Excited!

P

Jinx receives massively increased Movement Speed whenever she kills or destroys an enemy champion or tower.

JinxQ.png

Switcheroo!

Q

Cost: 20 Mana per Rocket 
Range: Self
 

Jinx modifies her basic attacks by swapping between Pow-Pow, her minigun and Fishbones, her rocket launcher. Attacks with Pow-Pow grant Attack Speed while attacks with Fishbones deal area of effect damage and gain increased range.

Jinx swaps weapons.
Rocket Launcher: Basic attacks deal 110% damage to Jinx's target and all nearby enemies, gain 75/100/125/150/175 range, and drain mana.
Minigun: Basic attacks grant additional Attack Speed for 2.5 seconds. This effect stacks up to 3 times for a total bonus of 50/70/90/110/130%. Stacks fall off one at a time and only benefit Jinx's first attack after switching to Rocket Launcher.

JinxW.png

Zap!

W

Cost: 45/50/55/60/65 Mana 
Range: 1450
 

Jinx uses Zapper, her shock pistol, to fire a blast that deals damage to the first enemy hit, slowing and revealing it.

Jinx fires a shock blast that deals 30/75/120/165/210 (+140% Attack Damage) Physical Damage to the first enemy hit, revealing and slowing it by 30/40/50/60/70% for 2 seconds.

JinxE.png

Flame Chompers!

E

Cost: 50 Mana 
Range: 950
 

Jinx throws out a line of snare grenades that explode after 5 seconds, lighting enemies on fire. Flame Chompers will bite enemy champions who walk over them, rooting them in place.

Jinx tosses out 3 chompers that, once armed, explode on contact with enemy champions, rooting the target for 1.5 seconds and dealing 120/175/230/285/340 (+100% Ability Power)Magic Damage over 1.5 seconds to nearby enemies. Chompers last for 5 seconds.

JinxRWrapper.png

Super Mega Death Rocket!

R

Cost: 100 Mana 
Range: 25000
 

Jinx fires a super rocket across the map that gains damage as it travels. The rocket will explode upon colliding with an enemy champion, dealing damage to it and surrounding enemies based on their missing health.

Jinx fires a rocket that gains damage over the first second it travels. It explodes on the first enemy champion hit, dealing 150/200/250 (+50% bonus Attack Damage) to 300/400/500(+100% bonus Attack Damage) Physical Damage plus 25/30/35% of the target's missing health. Nearby enemies take 80% damage.